Hai Van Pass

Hai Van Pass je jedním z bezpochyby nejkrásnějších horských a scénických průsmyků ve Vietnamu. Nabízí působivou vyjížďku s panoramatickým výhledem na hornatou krajinu obklopenou tropickou džunglí, modrou oblohu a úchvatným výhledem na oceán a opuštěné pláže s bílým pískem. Projížďka průsmykem byla vyzdvižená seriálem Top Gear jako nejlepší aktivita na motorce ve středním Vietnamu.

V průsmyku spojující město Da Nang a Lang Co nacházející se v provincii Hue se nachází starověká brána, střelné věže a zchátralá francouzská pevnost, která byla využívaná jako bunkr během vietnamské války.

Přibližně 21 km dlouhý horský průsmyk, který jako jediný ve Vietnamu šahá až do výšky 500 metrů nad mořem, je oblíbený mezi motocyklisty díky své klikaté cestě s náhlými a slepými zatáčkami nabízející nádherný výhled. Před výstavbou nejdelšího tunelu na světe Hai Van měl horský průsmyk na svědomí mnoho smrtelných nehod. Neukázněnost řidičů velkých aut si svojí daň vybírá i dodnes, proto je dobré být neustále na pozoru.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi