Vietnam

Některé destinace evokují představy ve chvíli, kdy se vysloví jejich jméno, a Vietnam je jednou z nich. Fascinující země nepředstavitelné přírodní krásy, kulturní spletitosti, dynamicky rostoucích velkoměst a nedotčených tradičních vesniček na úpatí hor.

Vietnam je jednou z neoblíbenějších a nejkrásnějších zemí jihovýchodní Asie, která láká cestovatele do rušných měst plných brázdících mopedů, zlatých písečných pláží a na prohlídku úchvatných míst zařazených pod UNESCO.

Zatímco Hanoj a Ho Či Minovo Město jsou velmi lákavé destinace, je to právě působivá krajina Vietnamu, která vás nejvíce okouzlí. Drsné hory obklopují západ s Kambodží a Laosem; Jihočínské neboli Východní moře, jak ho místní obyvatelé nazývají, lemuje východ Vietnamu. Na severu a na jihu vyniká země nádhernými deltami podél Rudé řeky a Mekongu. Právě v těchto regionech narazíte na rýžové pole, plovoucí trhy, vážky, buvoly a místní farmáře s kuželovitými slaměnými klobouky, které představují klasický obraz Vietnamu.

Navzdory rychlé modernizaci velkých měst zůstávají dlouholeté tradice netknuté mezi místními obyvateli, stejně tak propracované kostýmy a zvyky. Ve Vietnamu najdete množství starověkých památek a koloniálních staveb, které přežily nelehkou historie. Buddhistické svatyně se tyčí vedle mrakodrapů, kde probíhají festivaly a ceremonie s tradicí stovky let.

Tradice a původní zvyky ovlivněné méně západní kulturou lze spatřit na severu, kde se nachází i hlavní město Hanoj, směs čínských a francouzských vlivů a městských částí s překvapivě uvolněnou atmosférou. Na východě od Hanoje se nachází populární Ha Long Bay. Vysoké skalnaté útvary stojící v třpytivě tyrkysových vodách, korunované bujnou vegetací a ukrývající tajné jeskyně zdobené starými stalaktity.

Ve středu Vietnamu vás okouzlí nádherně zachované starobylé městečko Hoi An, které je ovlivněné západní architekturou a dodá vám klidnější a romantický zážitek. Pokud chcete zažít něco zcela odlišného, tak zamiřte na jih do moderního Ho Či Minovo města. Místní lidé jsou zde velmi otevření a díky velkému množství aktivit se zde nebudete nudit.

Ať už plánujete historickou prohlídku měst, odpočinkovou dovolenou na dlouhých písečných pláži nebo únik od rušnému městskému životu, návštěva Vietnamu nabízí vše. Přidejte k tomu lehce odlišnou a vynikající kuchyni v každém regionu a nemůžete být zklamaní.

jankonasCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět ve Vietnamu

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce