Děkujeme! Stránku zkontrolujeme a vložíme na web co nejdříve. Mezitím můžete přídávat další místa.

Vietnam

Některé destinace evokují představy ve chvíli, kdy se vysloví jejich jméno, a Vietnam je jednou z nich. Fascinující země nepředstavitelné přírodní krásy, kulturní spletitosti, dynamicky rostoucích velkoměst a nedotčených tradičních vesniček na úpatí hor.

Vietnam je jednou z neoblíbenějších a nejkrásnějších zemí jihovýchodní Asie, která láká cestovatele do rušných měst plných brázdících mopedů, zlatých písečných pláží a na prohlídku úchvatných míst zařazených pod UNESCO.

Zatímco Hanoj a Ho Či Minovo Město jsou velmi lákavé destinace, je to právě působivá krajina Vietnamu, která vás nejvíce okouzlí. Drsné hory obklopují západ s Kambodží a Laosem; Jihočínské neboli Východní moře, jak ho místní obyvatelé nazývají, lemuje východ Vietnamu. Na severu a na jihu vyniká země nádhernými deltami podél Rudé řeky a Mekongu. Právě v těchto regionech narazíte na rýžové pole, plovoucí trhy, vážky, buvoly a místní farmáře s kuželovitými slaměnými klobouky, které představují klasický obraz Vietnamu.

Navzdory rychlé modernizaci velkých měst zůstávají dlouholeté tradice netknuté mezi místními obyvateli, stejně tak propracované kostýmy a zvyky. Ve Vietnamu najdete množství starověkých památek a koloniálních staveb, které přežily nelehkou historie. Buddhistické svatyně se tyčí vedle mrakodrapů, kde probíhají festivaly a ceremonie s tradicí stovky let.

Tradice a původní zvyky ovlivněné méně západní kulturou lze spatřit na severu, kde se nachází i hlavní město Hanoj, směs čínských a francouzských vlivů a městských částí s překvapivě uvolněnou atmosférou. Na východě od Hanoje se nachází populární Ha Long Bay. Vysoké skalnaté útvary stojící v třpytivě tyrkysových vodách, korunované bujnou vegetací a ukrývající tajné jeskyně zdobené starými stalaktity.

Ve středu Vietnamu vás okouzlí nádherně zachované starobylé městečko Hoi An, které je ovlivněné západní architekturou a dodá vám klidnější a romantický zážitek. Pokud chcete zažít něco zcela odlišného, tak zamiřte na jih do moderního Ho Či Minovo města. Místní lidé jsou zde velmi otevření a díky velkému množství aktivit se zde nebudete nudit.

Ať už plánujete historickou prohlídku měst, odpočinkovou dovolenou na dlouhých písečných pláži nebo únik od rušnému městskému životu, návštěva Vietnamu nabízí vše. Přidejte k tomu lehce odlišnou a vynikající kuchyní v každém regionu a nemůžete být zklamaný.

zobrazit více
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27962 pírek.

1 pírko = 1 koruna