El Calafate

Malé městečko v argentinské Patagonii položené na břehu jezera Lago Argentino. Městečko vzniklo až ve 20. století jako středisko pro zpracování ovčí vlny z okolních farem. Pro turisty je El Calafate zajímavé hlavně tím, že je výchozím bodem do nedalekého národního parku Los Glaciares. Dnes město žije především z cestovního ruchu, sezóna zde trvá od října do května.

Město je pojmenované po stejnojmenné v Patagonii hojně rozšířené lesní plodině (nejpodobnější je americké borůvce), o níž se tvrdí, že kdo ji v Patagonii ochutná, zcela jistě se sem opět vrátí.

Samotné město je spíše turistickým zázemím, než atrakcí. Nabízí několik upravených ulic s udržovanými domečky typickými pro region, regionální muzeum a muzeum patagonských ledovců. Možné jsou i vycházky podél jezera a vyjížďky po jezeře.

V centru města sídlí mnoho cestovních kanceláří, které organizují výlety do okolí, několikadenní treky v nedalekých Andách a  především různé adrenalinové aktivity. Mnoho obchodů nabízí turistické vybavení a především typické patagonské produkty, nejrozšířenější jsou zde, jak jinak, výrobky z rostliny el calafate. Město vyniká velkým množstvím stravovacích a především ubytovacích zařízení.

Co se týče dopravy, tak 21 km od města leží letiště. Lety sem z ostatních částí Argentiny nejsou ve srovnání s většími městy v regionu tak časté, a v nejvyšší sezóně, tj. v lednu, bývají dlouho dopředu vyprodány. Pohodlná autobusová doprava odtud je možná jen do měst Punta Arenas a Puerto Natales v Chile. Po Argentině je možné odtud cestovat jen mikrobusy, které většinou potřebují na cestu do jiné významné destinace v regionu 2 i více dní s tím, že přes noc se necestuje. I atrakce v okolí města jsou lépe dostupné s organizovaným zájezdem, než linkovým spojem.

Jelikož město navštěvují především turisté cestjící "po vlastní ose," kteří svůj program a trasu přizpůsobují aktuální situaci na místě a právě kvůli dopravě jsou nuceni zde několik dní pobýt navíc, stává se v nejvyšší sezóně poměrně často, že jsou obsazeny i veškeré ubytovací kapacity. Proto v lednu je lepší mít pobyt ve městě naplánován včetně rezervace ubytování i dopravy do dalšího bodu vaší cesty.

 

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v El Calafate

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101107 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce