San Carlos de Bariloche

 Město San Carlos de Bariloche mezi turisty známé spíše pod zkráceným názvem Bariloche je díky své poloze velkým turistickým magnetem. Přijíždí sem až milion turistů ročně.

Město je hlavním městem argentinské provincie Rio Negro na severu regionu Patagonie. Město má malebnou polohu na úpatí And a na břehu jezera Nahuel Huapi, které patří k největším v Argentině.

Bariloche bylo založeno v 19. století, ale většího rozvoje dosáhlo až ve třichátých letech 20. století, kdy sem přišlo mnoho imigrantů  ze Švýcarska a dalších alpských zemí. Po druhé světové válce město proslulo i tím, že se v něm skrývalo několik nacistických zločinců.

Dnes je Bariloche známé pro svou švýcarskou atmosféru, neboť celé jeho centrum je vybudováno v alpském stylu a návštěvník má pocit, že se nachází v alpském horském středisku. Pravděpodobně díky Švýcarům je Bariloche dnes známo výrobou čokolády, kterou tu vyrábí několik firem a návštěvníci mohou její výrobu sledovat přímo v prodejnách. Dále město nabízí muzeum, několik kostelů, promenádu podél jezera a hlavně výlety po jezeře.

Důvodem, proč zde zůstat několik dní, je spíše okolí města, neboť toto nabízí turistům celoroční aktivity. Největším magnetem je národní park Nahuel Huapi nabízející pozorování ptáků a mnoho stezek pro pěší turistiku. Andy, na jejichž úpatí město leží, nabízejí možnost několikadenních treků, i krátkých vycházek, lezení po skalách a další adrenalinové aktivity. Oblast je velmi vhodná i pro provozování zimních sportů, pro které je základnou nedaleké středisko Cerro Catedral největší svého druhu v Latinské Americe. Díky své poloze je oblast i rodištěm mnoha úspěšných argentinských olympioniků. 

Do Bariloche je možné přicestovat letecky, nebo autobusem. Obecně, pokud cestujete dále na jih, je lepší a výhodnější cestovat letecky, pokud cestujete na sever, či na západ do nedalekého Chile, cestujte autobusem, neboť tyto jsou levnější než letadlo, velmi pohodlné, nabízejí širokou škálu destinací nejen v Argentině a jezdí poměrně často.

 

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v San Carlos de Bariloche

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101107 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce