San Carlos de Bariloche

Město San Carlos de Bariloche mezi turisty známé spíše pod zkráceným názvem Bariloche je díky své poloze velkým turistickým magnetem. Přijíždí sem až milion turistů ročně.

Město je hlavním městem argentinské provincie Rio Negro na severu regionu Patagonie. Město má malebnou polohu na úpatí And a na břehu jezera Nahuel Huapi, které patří k největším v Argentině.

Bariloche bylo založeno v 19. století, ale většího rozvoje dosáhlo až ve třichátých letech 20. století, kdy sem přišlo mnoho imigrantů  ze Švýcarska a dalších alpských zemí. Po druhé světové válce město proslulo i tím, že se v něm skrývalo několik nacistických zločinců.

Dnes je Bariloche známé pro svou švýcarskou atmosféru, neboť celé jeho centrum je vybudováno v alpském stylu a návštěvník má pocit, že se nachází v alpském horském středisku. Pravděpodobně díky Švýcarům je Bariloche dnes známo výrobou čokolády, kterou tu vyrábí několik firem a návštěvníci mohou její výrobu sledovat přímo v prodejnách. Dále město nabízí muzeum, několik kostelů, promenádu podél jezera a hlavně výlety po jezeře.

Důvodem, proč zde zůstat několik dní, je spíše okolí města, neboť toto nabízí turistům celoroční aktivity. Největším magnetem je národní park Nahuel Huapi nabízející pozorování ptáků a mnoho stezek pro pěší turistiku. Andy, na jejichž úpatí město leží, nabízejí možnost několikadenních treků, i krátkých vycházek, lezení po skalách a další adrenalinové aktivity. Oblast je velmi vhodná i pro provozování zimních sportů, pro které je základnou nedaleké středisko Cerro Catedral největší svého druhu v Latinské Americe. Díky své poloze je oblast i rodištěm mnoha úspěšných argentinských olympioniků. 

Do Bariloche je možné přicestovat letecky, nebo autobusem. Obecně, pokud cestujete dále na jih, je lepší a výhodnější cestovat letecky, pokud cestujete na sever, či na západ do nedalekého Chile, cestujte autobusem, neboť tyto jsou levnější než letadlo, velmi pohodlné, nabízejí širokou škálu destinací nejen v Argentině a jezdí poměrně často.

 

zobrazit více
Praktické informace do Argentina
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna