Ushuaia

 Hlavní město argentinské provincie Tierra del Fuego se pyšní titulem "nejjižnější město světa." Je sice pravda, že ještě jižněji se na světě nachází několik obcí, ale jako město je Ushuaia asi opravdu nejjižnější.

To, že je zde turista na "konci světa," je zde vidět téměř na každém kroku a to nejen z věčných nápisů a suvenýrů s nápisem "konec světa," ale i místní specifickou atmosférou.

Město leží na jihu největšího jihoamerického ostrova - Ohňové země, pěkně na svazích místních hor a centrum je natočené směrem k Antarktidě. Město leží na 54,4° stupni jižní šířky (podobně jako v Evropě Hamburg), ovšem počasí tu je zcela odlišné od stejných zeměpisných šířek v Evropě. V létě, tedy v lednu, zde teplota jen velmi zřídka vystoupá nad 16°C a v zimě, tedy v červenci, zde teplota jen vyjímečně klesá pod bod mrazu. Ovšem silný vítr je zde celoročně. V létě je příjemé si zde užívat dlouhých bílých večerů.

Město nabízí turistům návštěvu několika muzeí, příjemnou ústřední nákupní ulici v centru, kde je mnoho malých obchůdků specializujících se na patagonské produkty a suvenýry. Ve dvou turistických informačních centrech turisté zdarma obdrží certifikát o navštívení nejjižnějšího města na světě. V okolí města je nejatraktivnější národní park Tierra del Fuego, mnoho turistů vystupuje k ledovci Martial, od něhož je nádherný výhled na město i celý záliv, v němž leží. Nebo je možné jen tak vyrazit do hor.  Oblast je velmi vhodná pro provozování zimních sportů.

Ve městě je mnoho cestovních kanceláří, které pořádají výlety nejen po Ohňové zemi, ale i plavby po nedalekých ostrovech za pozorováním lvounů, kormoránů, tučňáků a dalších zvířat.

Ushuaia se také pyšní tím, že je ze světových měst nejblíže k Antarktidě, její nejbližší výběžek je odtud vzdálen jen 1 000 kilometrů. Toto je důvod, proč je Ushuaia považována za vstupní bránu Antarktidy. V místním přístavu je dokonce antarktické informační středisko, kde se turista kromě malé expozice o mrazivém kontinentě dozví, jakého výletu se může do Antarktidy zúčastnit. Všechny místní cestovní kanceláře nabízejí několik typů výletů do Antarktidy, nejkratší trvá 7 dní. V sezóně odplouvá na mrazivý kontinent denně jeden organizovaný zájezd. Pokud si zde budete nějaký zájezd do Antarktidy kupovat, ujistěte se, v jaké měně je jeho cena udávaná.

Ushuaia je nejlépe dostupná letadlem. Je zde mezinárodní letiště, kam denně létá alespoň jeden spoj ze všech větších argentinských měst, z mnoha jihoamerických měst sem létá alespoň jeden spoj týdně. Doprava po zemi, či lodí z kontinentální Argentiny je již velmi zdlouhavá a finančně není vůbec výhodná. Autousem je odtud pohodlná doprava jen do města Punta Arenas v Chile.

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Ushuaia

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101107 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce