Antverpy

Jeden z největších přístavů Evropy, který je nejen důležitou dopravní tepnou, ale skýtá také mnohé krásy pro vášnivé turisty.

Milovníky zvířat a zároveň i historie zaujme jistě Antverpská zoo, která existuje již od roku 1843 a nejenom, že je domovem pro více než 6000 druhů zvířat, patří také k jedněm z nejstarších zoo na světě a je tak celosvětově uznávaná díky svým úspěšným výzkumům. Povinností každého turisty je prohlédnout si nejen Grote Markt, katedrálu Panny Marie, ale i  Green Place a spoustu dalších turistických cílů.

Z Bruselu do Antverp a naopak se nejlépe dostanete vlakem. Denně zde jezdí 2-3 vlaky každou hodinu, chytit tedy správný spoj není nijak obtížné. Dopravu zprostředkovává společnost SNCB a jízda vlakem trvá přibližně hodinu. Vlaky stojí v Bruselu na Hlavním nádraží (Brussels-South railway station) a na Hlavním nádraží v Antverpách (Antwerpen-Centraal railway station). Lístky není nutné si předem rezervovat, můžete si je koupit přímo na nádraží.

katie_miaCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce