Metropolitní katedrála Zjevení Panny Marie


Zobrazit na mapě
Přidat nové místo Brasilia
Cestovní průvodci

Původně ekumenická katedrála navržená a postavená významným brazilským architektem Oscarem Niemeyerem. Základní kámen svatyně byl položen v září 1958, ovšem po skončení prezidentského mandátu J. Kubitcheka se stavba zpomalila, nakonec byla předána katolické církvi, která ji postavila na vlastní náklady a přizpůsobila svým bohoslužebným účelům.

Katedrála má na církevní stavbu neobvyklý tvar hyperboloidu a zvenčí připomíná Kristovu trnovou korunu. Základem stavby je 16 betonových sloupů propojených od shora dolů vitrážovými okny. Interiér katedrály je poměrně "prázdný" kromě lavic a oltáře, jež daroval chrámu papež Pavel VI., jsou pod stropem zavěšeny sochy tří andělů.  Stavba má velmi dobrou akustiku. Před katedrálou stojí 3 m vysoké sochy čtyř evangelistů a naproti nim se tyčí 20 m vysoká zvonice. Katedrála stojí za návštěvu již jen proto, že působí velmi zvláštním dojmem.

 

zobrazit více

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:

Navštívil jsi tento turistický cíl?

Buď jeden z prvních, kdo se podělí o své zkušenosti formou vložení recenze k turistickému cíli. Inspiruj lidi kolem nás svými zkušenostmi a znalostmi!