Cukrová homole

2 recenze

Tento klenutý vrchol vyčnívá do zálivu mezi Botafogo a Copacabanou a soupeří s horou Corcovado o nejznámější ikonu Ria. Vrchol se nachází ve výšce 396 m nad mořem a jeho název často můžeme vidět jako Pão de Açúcar či Sugarloaf Mountain. Hora dostala svůj název v důsledku její podobnosti s tradiční hliněnou formou určenou k přepravě právě cukru.

Horolezci mají možnost vystoupat na horu, ale většina návštěvníků volí méně namáhavou cestu na vrchol pomocí dvou lanovek, které nabízí úchvatný výhled přes průhledné stěny. První lanovka vás vyveze na kopec Morro da Urca a druhá až na Cukrovou homoli, odkud máte překrásný výhled na pláže, město, národní park Tijuca a ostrovy v zálivu Guanabara.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 20.02.2017

Homole vypadá jako Homole ze spoda, když jste nahoře, tak ani nemáte pocit, že jste na slavné Cukrové homoli. Výhled je odtud stejný jako z protějšího Corcovada a z dalších bezplatných vyhlídek ve městě. Vzhledem k výši vstupného si myslím, že návštěva je zbytečná, podobný výhled je i od jinud.

Recenzováno: 01.06.2015

Návštěvu Cukrové homole doporučuji před horou Corcovado se sochou Krista, jelikož opačně už neoceníte dostatečně výhled na celé město a krajinu. Návštěva je ideální před západem slunce, kdy se město postupně rozsvěcuje a je možné vidět osvětlenou sochu právě Krista Spasitele na obzoru. Až budete úplně nahoře na homoly, tak se projděte dolů, kde narazíte na několik bezpečných a zalesněných stezek. Pokud budete mít štěstí, tak zde spatříte opičky a papoušky. Stezka není moc dlouhá a je průchozí v obou směrech. Navíc většina turistů o stezce neví, tudíž si užijete i chvilku klidu.

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi