Rio de Janeiro

Dlouhé písečné pláže, zalesněné hory, samba od soumraku do úsvitu a velkolepá fotbalová utkání; vítejte v tropickém Rio de Janeiro, ve městě též nazývaném Cidade Marvilhosa (nádherné město), srdci nespící Brazílie a jejím původním hlavním městě.

Rio de Janeiro se nachází na jižním pobřeží nádherné zátoky Guanabara a je považováno za jedno z nejkrásnějších měst na světě. To vše díky zasazení městského prostředí právě do jedinečných přírodní prvků, které inspirovalo a formovalo vzhled celého města. Z jedné strany azurové moře a ostrovy lemované bílým pískem z druhé strany ulice a budovy zasazené kolem úpatí pohoří a řada zalesněných hor týčících se nad městem.

Čtrnácti milionové město získalo svůj věhlas nejen výjimečnou krajinou ale řadou symbolů, které jsou s městem neodmyslitelně spojené a často vyjmenované v seznamu největších turistických atrakcí na světě: hora Corcovado se slavnou sochou Krista Spasitele, úchvatné bílé písečné pláže Copacabana a Ipanema, lanovka na horu Sugar Loaf u ústí zátoky Guanabara, či jeden z největších fotbalových stadionů Maracana. Každoročně se rovněž zde koná nejslavnější karneval a průvod na světě, kde obyvatelé Ria ukazují světu, v čem jsou nejlepší: tanec, zábava a párty. Diváci naplní Sambodromo, aby mohli sledovat jedinečné přehlídky škol samby.

Mnoho těchto turistických atrakcí je rozprostřeno po městě, a pokud neznáte někoho zkušeného, můžete si zaplatit autobusovou prohlídku a vidět většinu atrakcí v krátkém čase. Prohlídky existují i do místních chudinských čtvrtí tzv. favel, které jsou tak populární jako jsou fascinující. Pokud rovněž neznáte někoho zkušeného, není doporučeno navštívit tyto čtvrti na vlastní pěst.

Samotné Rio de Janeiro si z velké části udrželo svůj původní charakter, nádherné kostely a velká sídla seskupená v historickém "Centro". Přesto v průběhu desetiletí, hodně tohoto architektonického dědictví i přirozeného prostředí zmizelo a stále mizí. Město už dávno přerostlo své původní místo. Dravý vývoj a přísun lidí z chudých části Brazílie mělo za následek přeplnění a rozšiřování města někam dále podél pobřeží.

Rio je druhé největší město a bývalé hlavní město Brazílie, proto zde najdeme některé z nejlepších muzeí, galerií, restaurací a barů v zemi. Mnoho umělců zde rovněž hledá inspiraci pro svá díla. Město nabízí řadu fantastických památek, turistických atrakcí a dech beroucích vyhlídek, že i po týdnu budete shledávat obtížné se oprostit o tohoto jedinečného města.

jankonasPandaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Rio de Janeiro

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce