Přidat nové místo Roudnice nad Labem
Cestovní průvodci

Roudnice nad Labem zaujme především množstvím památek, které jistě stojí za návštěvu. Ten, kdo se však chce dozvědět více o bohaté historii tohoto malebného města, měl by předně zamířit do Podřipského muzea.

Na návštěvníky zde čeká především expozice zaměřená na dějiny města, která zájemce seznamuje s pravěkým osídlením na Roudnicku, s postupným rozvojem ve středověku a nakonec s působením rodu Lobkoviců na místním zámku. V další části muzea se návštěvníci přenesou do starověku a seznámí se s kopiemi těch nejcennějších antických soch, jejichž originály jsou dnes vystaveny v Londýně, Paříži či Římě.

Podřipské muzeum v Roudnici nad Labem samozřejmě myslí i na děti, pro které je zde připravena expozice „Mechanický Říp“, tedy velmi pěkně provedená železnice postavená ze stavebnice Merkur. Milovníci přírody zase jistě ocení nedávno otevřenou ornitologickou expozici.

zobrazit více

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:

Navštívil jsi tento turistický cíl?

Buď jeden z prvních, kdo se podělí o své zkušenosti formou vložení recenze k turistickému cíli. Inspiruj lidi kolem nás svými zkušenostmi a znalostmi!