Podřipsko

Rozlehlá rovinatá krajina, na první pohled úplně nudná a jednotvárná, a přitom zcela jedinečná a plná báječných míst zároveň, právě to je Podřipsko. Hojně navštěvovaná a turisticky oblíbená lokalita nedaleko hlavního města Prahy.

Jak sám název napovídá, celému regionu dominuje bájná hora Říp, místo, na kterou kdysi vystoupil praotec Čech a prohlásil zdejší krajinu za zemi zaslíbenou, a která je zároveň dnes nejvíce navštěvovaným turistickým cílem Podřipska. Kromě slavné vyhaslé sopky s románskou rotundou na vrcholu toho však region svým návštěvníkům nabízí mnohem víc.

Za prohlídku určitě stojí některé ze starobylých měst, jako je Roudnice nad Labem či Velvary, kde na návštěvníky dýchá historie na každém kroku. Stejně tak milovníci starých hradů a zámků nepřijdou zkrátka. Prohlédnout si mohou třeba vodní hrad Budyni nad Ohří, renesanční zámek v Nelahozevsi, spolu s rodným domem světoznámého hudebního skladatele Antonína Dvořáka, či půvabný barokní zámek Veltrusy s anglickým parkem, místem inspirace mnoha českých malířů, spisovatelů a básníků.

Podřipsko si samozřejmě užijí i milovníci cykloturistiky, pro které je připraveno hned několik tras, včetně známé Labské cesty vinoucí se jižní částí regionu. Zde se také nachází Kralupy nad Vltavou, původně průmyslové město, dnes centrum sportu a zábavy, a zároveň ideální výchozí bod pro jednodenní výlety do Prahy či do okolních regionů, jako je Mělnicko či Kladensko, které taktéž stojí za návštěvu.  

HonzaCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Praktické informace do Podřipsko

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 99442 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce