Zámek Roudnice nad Labem

1 recenze

Roudnice nad Labem nabízí mnoho historických památek, a proto může být těžké rozhodnout se, kam zamířit. Kdo nemá dostatek času na prohlídku celého města, měl by navštívit alespoň roudnický zámek, který tvoří nejen její přirozenou dominantu, ale je také čtvrtým největším svého druhu v České republice.

Původně se jednalo o románský hrad, postavený na místě starého hradiště, který po několik staletí sloužil jako sídlo českých biskupů. Později se však dostal do rukou světské moci a nakonec se jeho majiteli stali Lobkovicové, kteří se také postarali o jeho přestavbu na barokní zámek a v této podobě můžeme obdivovat tuto skvostnou roudnickou památku dodnes.

Zámek Roudnice je během letní sezóny přístupný všem zájemcům, kteří kromě prohlídky základů zmíněného hradu mohou spatřit i barokní zámeckou kapli, věž a nádvoří. Dále se dozvědí něco o historii Roudnice a rodu Lobkoviců. Návštěvníci pak mohou ve stylových prostorech zámeckých sklepů ochutnat také víno z místních vinic.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 04.02.2018

Při naší návštěvě jsme kvůli natáčení jakéhosi seriálu měli prohlídku zkrácenou, viděli jsem jen pár místnosti.  Sklepení dřívějšího hradu bylo pěkné a nejvíc na mě zapůsobil velký dvůr, který mi svým povrchem i velikostí připomínal jízdárnu. Za druhé světové války tu bývala škola. Zvenku vypadá zámek moc hezky, za návštěvu tedy stojí.

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi