Kostel Temppeliaukio

1 recenze

Temppeliaukio je luteránský kostel postavený v části Helsinek zvané Töölö. Jeho stavba se datuje do roku 1969 a je zásluhou dvou architektů - bratrů Suomalainen. Temppeliaukio je také znám jako Kostel rocku.

Interiér této stavby byl vybudován zcela přírodně, a to do pevné skály. Osvětlení tvoří přirozené denní světlo, které sem dopadá skrz skleněnou kopuli. Při stavbě byl kladen velký důraz na celkovou akustiku celé stavby, proto je kostel často používán jako koncertní hala. Akustiku zajišťují stěny z přírodního kamene.

Temppeliaukio je jedna z nejnavštěvovanějších atrakcí v samotném srdci Helsinek. Každoročně sem zavítá přes půl milionu turistů. Vybavení kostela bylo navrženo architekty, stejně tak varhany, které jsou zásluhou muže jménem Veikko Kuusisto. Zajímavostí je, že se v kostele nevyskytují žádné zvony, veškeré ozvučení zajišťují reproduktory umístěné z vnějšku kostela.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 10.02.2017

Za mě velké zklamání, podle popisu v průvodcích jsem si kostel přesdstavovala přírodnější, více ve skále. Vevnitř ničím zajímavý, spíše zvenku můžete lézt po skále a vlastně lezete po střeše kostela.

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi