Turku

Turku, jakožto páté největší město Finska, patří k nejstarším městům této země. Bylo založeno již ve 13. století, a proto není divu, že se zde vyskytuje spousta historických památek. Na své si zde přijdou nejen milovníci historie, ale i dobrodruzi, kteří svou odvahu mohou předvést v lanovém parku.

Historie na vás dýchne nejen v místním hradu, zpět do minulosti se vrátíte i v řemeslném skanzenu. Při návštěvě Finska byste Turku neměli opomenout. Mimo historické krásy se zde každoročně pořádají společenské a kulturní akce, mezi které patří například hudební festival Ruisrock. Město Turku je domovem tří celosvětově známých univerzit, pro případné zájemce tak skýtají vhodnou volbu zahraničního studia. Milovníci lodní dopravy by neměli vynechat jízdu lodí po řece Aura, která lemuje hranice města.

katie_miaCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce