Fabrovo muzeum

Muzeum v roce 1825 založil malíř Francois-Xavier Fabre. Pyšní se nejbohatší sbírkou evropského umění v celé Francii. Muzeum bylo kompletně zrekonstruováno mezi lety 2002 a 2007.

Galerie jsou rozděleny na tři hlavní sekce: Historická umělecká díla, Moderní umění a Dekorativní umění, dohromady tato díla reprezentují 600 let umělecké tendence v Evropě. Mezi opravdu vzácnými historický díly můžeme najít plátna od Rubense, obraz Venuše a Adonis od Nicolase Poussina a také sbírku děl od Jacques-Louise Davida. V prezentaci děl z období romantismu převažují především sbírky obrazů od francouzských umělců jako byli např. Delacroix, Géricault a Gustave Courbet. V části moderního umění mezi nejznámějšími umělci najdeme např. Maneta, Degase a Delounayho.

Jedna z výstav je celá zaměřena na uměleckou práci rodáka z Marseille Fréderica Bazillea (1841-1870), který byl umělecky blízký C. Monetovi, A. Sysleymu a É. Manetovi. Jeho nejznámějšími obrazy jsou: portrét Renoira sedící na židli s nohama obtočenými kolem něj, náladový portrét mladého Moneta a také jeho vlastní autoportrét. Bazille zemřel velmi mladý během franco-pruských válek, a tak jeho potenciál nemohl být plně naplněn.

K muzeu je přidružen dům, který v minulosti obývala francouzská šlechta a  je  považován za místním dědictví. Jeho interiér je zaplněn neuvěřitelně zdobenou keramikou, nábytkem a uměleckým objekty všeho druhu z konce 19. století. 

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi