Montpellier

Za posledních 25 let je Montpellier považováno za nejrychleji se rozvíjející město Francie, které najdeme na jejím slunném jihu v regionu Languedoc-Roussillon na pobřeží Středozemního moře. Montpellier je považováno za velmi energetické a dynamické město, jež se řadí mezi deset největších měst Francie.

Jako v několika dalších jižních městech nenalezneme ani zde žádné románské dědictví, ale rozmanitost města vám to vše vynahradí. Město bylo založeno v 10. století n. l. a díky jeho poloze se brzy stalo prosperitním obchodním přístavem, kde se střetávali obchodníci z různých koutů světa.

Ve 12. století tu vznikla úplně první lékařská univerzita v Evropě, a tak se následně po založení několika dalších univerzit stalo Montpellier důležitým univerzitním centrem, kde v té době působil i satirik Francois Rabelais, a zůstalo jím i dodnes. Až jednu třetinu obyvatel totiž tvoří studenti, a proto je nejlepším časem pro návštěvu města právě školní rok, kdy jsou ulice zaplněny mladými lidmi a vy si můžete naplno užívat atmosféru opravdu mladistvého místa. Město je známé také díky hostování několika festivalů a v jeho západní části najdeme několik krásných pláží.

Bohužel je město často přehlíženo, protože turisté dávají spíše přednost pro ně více známým metropolím v okolí. Ale vy byste si určitě tuto zajímavou a rozmanitou metropoli plnou elegantních budov, širokých bulvárů, stylových penziónu a postranních uliček, které byly stavěny po vzoru těch Barcelonských, neměli nechat ujít. A ze všech měst na jihu Francie je toto to kulturně nejrozmanitější.

zobrazit více

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna