Francie

Rodná země Krále Slunce, Moneta, Renoira či Gauguina, řady architektonických skvostů, jako jsou Versailles, Louvre či Eiffelova věž, se rozprostírá od Středozemního moře po La Manche.

Francie oplývá nádhernými plážemi na Azurovém pobřeží, majestátními francouzskými Alpami, hektary vinohradů, levandulovými loukami v Provence, překrásnými zámky na břehu řeky Loiry, a vskutku okouzlujícím středověkými městy. Abyste navštívili všechna místa, která stojí za to v zemi vidět, nebude vám stačit ani měsíc. Francie je jednou z nejoblíbenějších destinací, jelikož svým návštěvníkům nabízí snad vše, moře, pláže, ale i hory a sníh, moderní i starobylá města, a spousty, opravdu spousty památek.

Kromě vyjmenovaných pojmů, si lidé, když vyslovíte slovo Francie, často představí kvalitní víno, šampaňské, sýr a ostatní francouzskou kuchyni a centrum módy. Většina návštěvníků jezdí hlavně do Paříže, což je, po tom co nabízí k vidění zbytek země, opravdu škoda. Francouzská republika se skládá z pevninské části a ostrovů Korsika, Martinik, Réunion či například Nová Kaledonie. 

Pokud už jste se rozhodli, že pro letošní dovolenou zvolíte Francii, zbývá říct jediné: Alors, bon voyage!

lucienneCestovní průvodce
zobrazit více

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce