Francie

Rodná země Krále Slunce, Moneta, Renoira či Gauguina, řady architektonických skvostů, jako jsou Versailles, Louvre či Eiffelova věž, se rozprostírá od Středozemního moře po La Manche.

Francie oplývá nádhernými plážemi na Azurovém pobřeží, majestátními francouzskými Alpami, hektary vinohradů, levandulovými loukami v Provence, překrásnými zámky na břehu řeky Loiry, a vskutku okouzlujícím středověkými městy. Abyste navštívili všechna místa, která stojí za to v zemi vidět, nebude vám stačit ani měsíc. Francie je jednou z nejoblíbenějších destinací, jelikož svým návštěvníkům nabízí snad vše, moře, pláže, ale i hory a sníh, moderní i starobylá města, a spousty, opravdu spousty památek.

Kromě vyjmenovaných pojmů, si lidé, když vyslovíte slovo Francie, často představí kvalitní víno, šampaňské, sýr a ostatní francouzskou kuchyni a centrum módy. Většina návštěvníků jezdí hlavně do Paříže, což je, po tom co nabízí k vidění zbytek země, opravdu škoda. Francouzská republika se skládá z pevninské části a ostrovů Korsika, Martinik, Réunion či například Nová Kaledonie. 

Pokud už jste se rozhodli, že pro letošní dovolenou zvolíte Francii, zbývá říct jediné: Alors, bon voyage!

zobrazit více
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27751 pírek.

1 pírko = 1 koruna