Avenue des Champs-Élysées

1 recenze

Avenue des Champs-Élysées neboli v překladu Elysejské pole je 1.9 km dlouhý a 70 metrů široký bulvár v 8. obvodu. Táhne se od Place de la Concorde až k Vítěznému oblouku. Nacházejí se zde divadla, kavárny a luxusní obchody. Je to také místo zakončení slavného závodu Tour de France. Díky své známosti patří průměrný nájem na této ulici k nejvyšším na světě, s cenou přesahující 13 000 €/m2/rok v roce 2016.

Až do 17.století se zde nacházely jen pole a zahrady. V roce 1667 vytvořil architekt André Le Nôtre za vlády krále Ludvíka XIV. prodloužení Tulerijských zahrad, dnešní Champs-Élysées. Elysejská pole byly otevřený park po stranách osázený skupinami stromů. Na konci 19. století se Avenue des Champs-Élysées stala místem setkání vyšších vrstev. Dnes v horních patrech budov sídlí firmy a finanční instituce, vzhledem k vysokým nájmům tu bydlí jen minimum lidí. Ubyly i dříve hojně zastoupené letecké a automobilové společnosti, naproti tomu přibývá podniků s rychlým občerstvením.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 27.12.2017

Ulice byla krásně vánočně ozdobená oproti zbytku městu. Nejhezčí byla ulice Avenue Montaigne, kde se nachází obchody se světoznámými značkami. Jelikož vánoční trhy byly přesuté tento rok od Eiffelovi věže, tak okouzlující výhled na Eiffelovku s plno vánočními světly nabízela právě tato ulice. Hvězdičky dávám převážně za vánoční ozdoby. Ulice by mě jinak tolik neuchvátila.

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi