Louvre

3 recenze

Pařížské muzeum Louvre patří k jedněm z největších muzeí Evropy a hlavním symbolům Paříže a Francie. Naleznete jej v první arrondissement poblíž výstupu metra „Palais Royal Musée du Louvre“. Původně byl palác Louvre postaven jako vězení. Muzeum bylo poprvé otevřeno v roce 1793.

V současné době je muzeum rozděleno na 8 částí, přičemž mezi nejznámější a nejkrásnější bezesporu patří Egyptské starožitnosti či oddělení maleb, kde můžete vidět i slavnou Monu Lisu, či francouzsky La Joconde.

V sekci dekorativního umění si můžete prohlédnout různé vzácné šperky z významných francouzských rodů, jako diadémy nebo náhrdelníky obsypané diamanty.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 04.06.2016

Chystáte-li se do Paříže opravdu si na Louvre nechte celý jeden den, je to jedno z nejrozsáhlejších a nejúchvatnějších muzeí světa. Jen v egyptské části, která byla pro mne ta nejlepší, jsem dokázala strávit celých 6 hodin. Nejúžasnější budova, jakou jsem kdy měla možnost navštívit. A navíc opravdu jste-li ve věku dnes již do 25 let a jste z EU, vstup je zdarma. Před otevřením přijďte s předstihem, fronty jsou někdy opravdu šílené. 

Recenzováno: 07.08.2015

Muzeum je úžasné, ale na jeho prohlídku vám rozhodně dvě hodiny nestačí. Výhoda je, že studenti z EU mají vstupné zdarma! 

Recenzováno: 14.09.2014
Při návštěvě Paříže si vyhraďte celý jeden den. Nejde totiž jen o "muzeum s exponáty", ale i o nádhernou budovu z architektonického hlediska. Jste-li milovníci umění a historie, tohle v životě nesmíte vynechat!
Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi