Saint-Émilion

Saint-Émilion se svými fascinujícími románskými kostely a zříceninami a úzkými kamennými uličkami je součástí seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Malé středověké městečko pojmenované po francouzském mnichovi Emíliovi leží přibližně 35 kilometrů východně od města Bordeaux a to v srdci regionu Libourne. 

Město je známé především díky pěstování vinné révy, kde vinařskou tradici započali Římané již ve 2. stoletím n. l., což si opravdu uvědomíte hned při příjezdu do kraje. Vinice zde prostě nemají konce a v jarních a letních měsících v kombinaci s kamennými domky je na ně opravdu nádherný pohled. Některé vinné řady jsou zakončeny vysázenými keři růží. Proč tomu tak je? Někteří vinaři totiž stále zachovávají tradici, která využívá růže jako varování před napadnutím vína škůdci. První jsou totiž napadeny růže, poté mají pěstitelé přibližně tři dny, než se napadení škůdci rozšíří až k vínu.

V prostředí kamenných skal a zdí si můžete vychutnat tradiční francouzské makronky, palačinky (crepes), canelles a mnoho dalších sladkostí pro oslazení života. Ale hlavně v několika obchůdcích tu na vás čeká ochutnávka místního lahodného vína, které opravdu zamává vašimi chuťovými buňkami.

Pokud chcete na město nahlédnout shora, nabízejí se vám dvě krásná místa. Prvním je „balkonek“ uprostřed města a druhým je věz Tour de Roy, odkud budete mít celý kraj jako na dlani. Neměli byste také opomenout prohlídku katakomb, které vedou pod monolitickým kostelem, a samozřejmě zavítejte na ochutnávku vín přímo do jedné z okolních vinic.

zobrazit více
Praktické informace do Francie
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna