Národní park Þingvellir

Þingvellir je oblast nedaleko Reykjavíku, která je unikátní jak z historického, tak z geologického hlediska. Nachází se zde nejvíce zřetelný zlom dvou litosférických desek, ačkoliv jinak prochází celým ostrovem. A co víc, vznikl tu dokonce první parlament na světě. Kamenné stěny zvednuté pohybem desek jsou obklopeny vřesovištěm a dominantou celého okolí je jistě největší jezero Islandu Þingvallavatn. Toto místo je tak geologicky a historicky unikátní, že bylo prohlášeno za národní park, a poté i památkou UNESCO.

Na svých cestách po Islandu ho proto rozhodně nevynechávejte, jen se v informačním centru přesvědčte, co vše je v parku dovoleno. I na pouhé stanování totiž potřebujete povolení. Z Reykjavíku jezdí přímo před toto centrum autobusy, načež se můžete k Þingvelliru vydat pěšky, protože je od něj vzdálené jen 2 kilometry. 

RainDropCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Praktické informace do Národní park Þingvellir

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce