Národní park Þingvellir

Þingvellir je oblast nedaleko Reykjavíku, která je unikátní jak z historického, tak z geologického hlediska. Nachází se zde nejvíce zřetelný zlom dvou litosférických desek, ačkoliv jinak prochází celým ostrovem. A co víc, vznikl tu dokonce první parlament na světě. Kamenné stěny zvednuté pohybem desek jsou obklopeny vřesovištěm a dominantou celého okolí je jistě největší jezero Islandu Þingvallavatn. Toto místo je tak geologicky a historicky unikátní, že bylo prohlášeno za národní park, a poté i památkou UNESCO.

Na svých cestách po Islandu ho proto rozhodně nevynechávejte, jen se v informačním centru přesvědčte, co vše je v parku dovoleno. I na pouhé stanování totiž potřebujete povolení. Z Reykjavíku jezdí přímo před toto centrum autobusy, načež se můžete k Þingvelliru vydat pěšky, protože je od něj vzdálené jen 2 kilometry. 

zobrazit více
Praktické informace na Island
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27962 pírek.

1 pírko = 1 koruna