Poloostrov Reykjanes

Pravděpodobně první místo, které na Islandu uvidíte, bude poloostrov Reykjanes. Nachází se na jihozápadě ostrova a je zásadní především pro dopravu, neboť zde leží město Keflavík s mezinárodním letištěm. Ačkoliv se může zdát strohý a pustý, dokáže nabídnout mnoho a uvítáte ho, především pokud vám zbývá několik hodin do odletu.

Značnou část poloostrova pokrývají stará lávová pole zarostlá mechem, která nejsou příliš přívětivá pro trvalé bydlení, proto zde narazíte jen na málo obyvatel. Pobřeží s vysokými útesy vás dostane svou divokostí a pohled na hejna mořských ptáků vás uchvátí. Pro jeho prozkoumání můžete využít jednu z turistických tras. Ty protínají poloostrov všemi směry a to od několikaminutových po vícedenní trasy.

Bezpochyby největším turistickým lákadlem je Modrá laguna, horké lázně s blankytně modrou vodou, ve kterých si můžete po náročném dni odpočinout, nebo most mezi kontinenty poblíž města Hafniru.

RainDropCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce