Benátky

Perla Středomoří, kterou ročně navštíví statisíce turistů z celého světa, by neměla ujít pozornosti žádného cestovatele. Benátky jsou naprosto jedinečným městem se specifickou atmosférou a kouzlem, kterému málokdo odolá.

Vznik města se datuje přibližně do doby 5. století, kdy se obyvatelé z okolních oblastí museli skrývat v laguně před nebezpečnými berberskými kmeny. Postupem času se z města díky jeho výhodné poloze stávalo stále významější centrum obchodu s Orientem. To se odráželo i na místní architektuře, která kombinuje byzantské, islámské i gotické prvky, tento sloh je nazýván benátská gotika.

Typické příklady staveb zahlédnete na březích Canalu Grande. Ten tvoří hlavní dopravní tepnu Benátek, je takovou hlavní ulicí, jen místo aut tady jezdí všechny možné druhy lodí. Spojuje náměstí svatého Marka, kde najdeme Dóžecí palác, krásnou baziliku či vysokou zvonici, a  hlavní nádraží, ležící na opačné straně města. Pokud přijedete do Benátek vlakem, dorazíte právě sem, jestliže zvolíte auto, nedojete o moc dál, všechny vozy musí zůstat na parkovišti okraji města.

zobrazit více
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27962 pírek.

1 pírko = 1 koruna