Itálie

Itálie, jihoevropská přímořská země, vítá své návštěvníky nejen rozmanitou krajinou, mořem a plážemi, ale též vynikajícím jídlem, kulturními památkami a bohatou historií. Rodná země pizzy, špaget a dobrého vína je každoročně cílem tisíců turistů, a to hned z několika důvodů.

Italské Alpy lákají k lyžování a dalším zimním radovánkám, přímořské oblasti k slunění na plážích a města jako Benátky a Řím cestou za poznáním, romantikou či historií a kulturou. Itálie, a především její hlavní město Řím, bude navždy spojena se slavnou Říší Římskou, ze které se zde zachovala opravdu celá řada archeologických ale i literárních skvostů. Itálie byla též domovem jedněm z nejznámějších umělců, jako byli Leonardo da Vinci či Michelangelo.

Italská republika, země, ve které v dnešní době žije asi 60 milionů obyvatel, leží na Apeninském poloostrově. Kromě této, pevninské, části se skládá ze dvou velkých ostrovů, Sardinie a Sicílie, a z velké spousty menších ostrůvků. Chloubou země jsou mimo jiné i její jezera, a dva městské státy, Vatikán a San Marino. Itálie je jedinou zemí dnešní Evropy, která se může chlubit stále aktivními sopkami, mezi něž patří například velice známá Etna či Vesuv.

Plánujete-li pro letošní rok cestu do míst, kde si můžete odpočinout, ochutnat dobré jídlo, užít sluníčka, moře a pláží, a zároveň, kde se nebudete rozhodně nudit, pak je pro vás slunná Itálie dokonalou volbou.

lucienneCestovní průvodce
zobrazit více

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce