Caorle

Malé rybářské městečko, někdy také známé pod názvem „Malé Benátky“, je společně s blízkým Bibione jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v oblasti Veneto, kterou byste ani vy při návštěvě Itálie neměli minout.

Caorle, jehož historie začíná již kolem roku 40 př. n. l., sloužilo v dějinách především jako důležitý rybářský přístav na zdejších lagunách, přičemž toto postavení si uchovalo dodnes. Romantické prostředí těchto lagun a zátok učarovalo americkému spisovateli a nositeli Nobelovy ceny za literaturu Ernestu Hemingwayovi, který zde napsal román „Přes řeku mezi stromy“.

Kromě dvou velkých písčitých pláží táhnoucích se v délce několika kilometrů, Ponente – západní pláž a Levante – východní pláž, zde návštěvník nalezne také zajímavé pamětihodnosti, jako je katedrála San Stefano se šikmou věží v samém srdci městečka, postavená již v roce l038 či kostel Madonna dell´Angelo situovaný na skalnatém mořském pobřeží.

zobrazit více
Praktické informace do Itálie
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27962 pírek.

1 pírko = 1 koruna