Caorle

Malé rybářské městečko, někdy také známé pod názvem „Malé Benátky“, je společně s blízkým Bibione jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v oblasti Veneto, kterou byste ani vy při návštěvě Itálie neměli minout.

Caorle, jehož historie začíná již kolem roku 40 př. n. l., sloužilo v dějinách především jako důležitý rybářský přístav na zdejších lagunách, přičemž toto postavení si uchovalo dodnes. Romantické prostředí těchto lagun a zátok učarovalo americkému spisovateli a nositeli Nobelovy ceny za literaturu Ernestu Hemingwayovi, který zde napsal román „Přes řeku mezi stromy“.

Kromě dvou velkých písčitých pláží táhnoucích se v délce několika kilometrů, Ponente – západní pláž a Levante – východní pláž, zde návštěvník nalezne také zajímavé pamětihodnosti, jako je katedrála San Stefano se šikmou věží v samém srdci městečka, postavená již v roce l038 či kostel Madonna dell´Angelo situovaný na skalnatém mořském pobřeží.

HonzaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Caorle

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Staň se cestovním průvodcem + získej finanční ohodnocení

Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělávej: 1 pírko = 1 koruna. Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním.
Už jsme rozdali 28823 pírek.

Navrhnout místo Navrhnout místo