Neapol

Prádlo visící na šňůrách nad úzkými uličkami, vůně pizzy a špaget, mladí prohánějící se na mopedech, po zuby ozbrojení mafiáni, davy lidí, ale i krásné památky. Neapol, to je ta pravá Itálie.

Třetí největší italské město a zároveň metropole Kampánie je místem, které buď návštěvníkovi učaruje ihned na první pohled, nebo z něj okamžitě uteče a už nikdy se sem nevrátí. Ten, kdo si město zamiluje, určitě nebude litovat.

Už jen množství historických památek je důvod, proč zkusit dát Neapoli šanci. Kde jinde se nalézá tolik architektonických stylů, které se přirozeně snoubí dohromady, na tak malé ploše. Mezi nejvíce navštěvovaná místa patří zdejší hrady – hlavně Castel dell´Ovo – na malém ostrůvku Megaride nebo proslulé Národní archeologické muzeum.

Pro spoustu lidí je Neapol také dobrým výchozím bodem, odkud se dají podnikat výlety do blízkého i vzdáleného okolí. Zejména města Pompeje a Herculaneum i s nedalekým Vesuvem by měl navštívit asi každý, kdo sem zavítá. Celý pobyt v Neapoli je vhodné zakončit v některé z místních pizzerií a vychutnat si zde pizzu Margheritu, která proslavila toto město po celém světě.

HonzaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Neapol

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce