Řím

Hlavní město Itálie, kolébka křesťanské církve, i město, které bylo centrem staré Říše Římské, to vše je Řím. Byl založen údajně před více než 2700 lety bratry Romulem a Remem, které odkojila vlčice, ale jestli to tak bylo doopravdy, se už asi nikdy nedozvíme.

Centrum města, kterým protéká řeka Tibera, je doslova naplněné historickými a uměleckými památkami od velkých renesančních a barokních mistrů. I díky tomu je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Mimo jiné tu stojí i některé pozůstatky starého antického Říma. Tím nejznámějším je bezpochyby Koloseum. V srdci města navíc nalezneme malý městský stát Vatikán, kde sídlí papež a je zde rovněž několik uměleckých pokladů například bazilika svatého Petra nebo Sixtinská kaple. Že se nacházíte v centru křesťanství, poznáte snadno. Nachází se tu více než 2500 kostelů. Řím je rovněž poset různými fontánami, většinou jsou nádherně zdobené sochami od slavných umělců, tou nejslavnější je Fontana di Trevi.

lucienneCestovní průvodce
zobrazit více

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce