Terst

Hlavní město stejnojmenné provincie, a zároveň jeden z velkých italských přístavů, je jednou z oblíbených destinací v severovýchodní Itálii, kterou byste rozhodně neměli minout.

Terst byl založen Římany původně jako kolonie již v 2. století př. n. l. a během následujících třech století se z něj stalo významné obchodní centrum s přístavem. Celá historie tohoto města byla velmi proměnlivá. Nejprve se stalo součástí Východořímské říše, později svobodným městem a ve 14. století bylo připojeno k Habsburské říši, kde zůstalo až do konce 1. světové války. Poté se město nakonec připojilo k Itálii jejíž součástí – s krátkou přestávkou po 2. světové válce – zůstává až do dnešních dní.

Díky všem těmto změnám byl vývoj Terstu ovlivněn mnoha různými a na sobě nezávislými kulturami. To se projevilo zejména v různých architektonických stylech, které zde mohou návštěvníci obdivovat, od antických římských památek až po krásné renesanční budovy a známý zámek Miramare.

Terst však zaujme nejen obdivovatele zajímavé architektury, ale i všechny ostatní, kteří chtějí navštívit zajímavé místo s krásnou okolní přírodou a velmi čistým mořem. Kromě toho je i významným výchozím bodem pro možné cesty do Slovinska, které taktéž stojí za to navštívit.

 

zobrazit více
Praktické informace do Itálie
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna