Kóbe

Jeden z největších japonských přístavů leží ca. 50 km západně od Ósaky. Do povědomí široké světové veřejnosti se město zapsalo 17. 1. 1995, kdy zde vypuklo silné zemětřesení, jenž poškodilo většinu domů v centru města, o život přišlo ca. 6500 lidí a dalších 300 000 lidí se ocitlo bez střechy nad hlavou. Jednalo se o jednu z nejzávažnějších, nejdražších a nejrozsáhlejších přírodních katastrof moderních světových dějin. 

O to je zajímavější skutečnost, že když dnes přijedete do Kóbe, tak vám ani nebude připadat, že ještě před dvaceti lety bylo město poničeno, nyní je město obnoveno a po ničivém zemětřesení není na městě ani památky. Samozřejmě, že hlavní atrakcí města je kromě památníku obětem také muzeum, které podrobně vysvětluje, co to zemětřesení je. Můžete tu také navštívit muzeum saké s ochutnávkou zdarma a hlavně se procházet po nábřeží a kochat se pohledem na přístav.

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Kóbe

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce