Děkujeme! Stránku zkontrolujeme a vložíme na web co nejdříve. Mezitím můžete přídávat další místa.

Kóbe

Jeden z největších japonských přístavů leží ca. 50 km západně od  Ósaky. Do povědomí široké světové veřejnosti se město zapsalo 17. 1. 1995, kdy zde vypuklo silné zemětřesení, jenž poškodilo většinu domů v centru města, o život přišlo ca. 6500 lidí a dalších 300 000 lidí se ocitlo bez střechy nad hlavou. Jednalo se o jednu z nejzávažnějších, nejdražších a nejrozsáhlejších přírodních katastrof moderních světových dějin. 

O to je zajímavější skutečnost, že když dnes přijedete do Kóbe, tak vám ani nebude připadat, že ještě před dvaceti lety bylo město poničeno, nyní je město obnoveno a po ničivém zemětřesení není na městě ani památky. Samozřejmě, že hlavní atrakcí města je kromě památníku obětem také muzeum, které podrobně vysvětluje, co to zemětřesení je. Můžete tu také navštívit muzeum saké s ochutnávkou zdarma a hlavně se procházet po nábřeží a kochat se pohledem na přístav. 

zobrazit více
Praktické informace do Japonsko
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna