Almaty

Almaty, nebo také pod ruským názvem Alma Ata známé největší město Kazachstánu, leží na jihu země pod pohořím Ťan-Šan. Almaty bylo od roku 1927 hlavním městem země, v roce 1997 bylo hlavní město ze strategických důvodů přesunuto na sever do Astany. To ale nic nemění na tom, že město je stále významným kulturním i hospodářským centrem země, kde sídlí mnoho významných mezinárodních a zahraničních firem kulturních institucí. Je také významným dopravním uzlem.

Almaty zažilo svůj největí rozvoj v dobách SSSR, kdy bylo vybudováno centrum a to ve stavebním stylu sorela. Tudíž tu jsou pro procházky příjemné široké ulice lemované zelení a často doplňované parky a památníky. Mnoho budov tu má reprezentativní vzhled. Procházky po městě jsou velmi příjemné a ve spojení s návštěvami katedrál, památníků, muzeí a dalších zajímavostí tu lze strávit několik dní. Město nabízí i velmi pestrý kulturní život, je tu několik divadel a kulturních sálů. Ale pro nasátí atmosféry města je nejlepší vyrazit v podvečer na pěší zónu Arbat. Město i okolní hory budete mít jako na dlani z výletního pahorku Kok Tobe.

Blízké pohoří Ťan-Šan, které je dostupné MHD, nabízí možnosti relaxace na vysokohorském vzduchu, pěší turistiky, poznávacích výletů, či provozování zimních sportů.

zobrazit více
Praktické informace do Kazachstán
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna