Almaty

Almaty, nebo také pod ruským názvem Alma Ata známé největší město Kazachstánu, leží na jihu země pod pohořím Ťan-Šan. Almaty bylo od roku 1927 hlavním městem země, v roce 1997 bylo hlavní město ze strategických důvodů přesunuto na sever do Astany. To ale nic nemění na tom, že město je stále významným kulturním i hospodářským centrem země, kde sídlí mnoho významných mezinárodních a zahraničních firem kulturních institucí. Je také významným dopravním uzlem.

Almaty zažilo svůj největí rozvoj v dobách SSSR, kdy bylo vybudováno centrum a to ve stavebním stylu sorela. Tudíž tu jsou pro procházky příjemné široké ulice lemované zelení a často doplňované parky a památníky. Mnoho budov tu má reprezentativní vzhled. Procházky po městě jsou velmi příjemné a ve spojení s návštěvami katedrál, památníků, muzeí a dalších zajímavostí tu lze strávit několik dní. Město nabízí i velmi pestrý kulturní život, je tu několik divadel a kulturních sálů. Ale pro nasátí atmosféry města je nejlepší vyrazit v podvečer na pěší zónu Arbat. Město i okolní hory budete mít jako na dlani z výletního pahorku Kok Tobe.

Blízké pohoří Ťan-Šan, které je dostupné MHD, nabízí možnosti relaxace na vysokohorském vzduchu, pěší turistiky, poznávacích výletů, či provozování zimních sportů.

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce