Kazachstán

Kazachstán je největším vnitrozemským státem a svou rozlohou zaujímá deváté místo na světě. Stát je to poměrně mladý, neboť vznikl až po rozpadu Sovětského svazu dne 16. 12. 1991.

Většinu území státu tvoří pro Evropana neobvyklé stepi, velehory lemují Kazachstán na jihu a na východě, nejvyšší vrchol přesahuje hranici 7 000 m. n. m. Západní hranici tvoří Kaspické moře, na jehož pobřeží jsou bohatá naleziště ropy. Malá část území na sever od Kaspického moře leží západně od řeky Ural, tudíž v Evropě. Kazachstán tak patří k několika málo státům, které se rozkládají na dvou kontinentech.

Co se týče národnostní skladby obyvatel je Kazachstán unikátem, na jeho území žije sto deset různých národů a národností a ani oficiální jazyk tu není jeden, ale hned dva. Navíc se tu mísí kulturní vlivy kazašské, ruské, západní, asijské i sovětské.

Tato středoasijská země je pro pestrou směsicí různých kultur a Evropanům nabízí i velmi odlišnou přírodu. Zkrátka tato země dokáže velmi překvapit, s něčím neobvyklým se tu turista setkává téměř denně. Přesto, že je tato země turisty ještě poměrně málo navštěvovaná, do budoucna se to zcela jistě změní, neboť Kazachstán může toho nabídnout opravdu mnoho, navíc je to země, která se ukazuje takovou, jakou skutečně je a nenabízí jen svou "lepší stránku." O tom by se měl ale přesvědčit každý osobně, určitě své cesty do Střední Asie nebude litovat.

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce