Muzeum prvního prezidenta republiky Kazachstán

1 recenze

V bývalém prezidentském paláci ve staré Astaně je nyní umístěno Muzeum prvního prezidenta republiky Kazachstán. Jedná se o prezidenta Nursultana Nazarbájeva, který vládne Kazachstánu od jeho vzniku v roce 1991 dodnes a stále je do své funkce volen více než 80 % hlasů. Muzeum vzniklo po roce 2002, když už tento palác již nedostačoval potřebám prezidentského úřadu a vznikl nový, větší v nové Astaně na hlavním bulváru Nuržol.

V muzeu je velmi dobře zpracován Nazarbájevův život, jeho pracovní a politické úspěchy a vše, co jako prezident pro Kazachstán udělal. Jsou tu dobře zdokumentovány i všechny jeho zahraniční cesty, či podpisy mezinárodních smluv. V jedné hale jsou vystavena všechna vyznamenání a čestné doktoráty, které Nazarbájev kdy obdržel a po celém muzeu jsou rozmístěny dary od zahraničních politiků. Samozřejmě, že je tu i kopie jeho bývalé a současné pracovny. Na videozáznamu lze shléhnout, jak Nazarbájev skládá prezidentský slib. A samozřejmě, že i návštěvníci se mohou vyfotit, jak skládají kazašský prezidentský slib.

Místní personál je velmi nápomocen, velmi rád o prezidentovi vypráví a odpovídá na dotazy návštěvníků. A samotná budova muzea působí velmi elegantně. Návštěva muzea velmi dobře přiblíží turistům tuto středoasijskou zemi a rozšíří jejich znalosti kazašských reálií.

 

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 20.03.2019

Jen pro doplnění výše uvedených informací: 19. 3. 2019 Nursultan Nazarbájev dobrovolně odstoupil z funkce kazašského prezidenta. Nový prezident Tokajev, který složil prezidentský slib dne 20. 3. 2019, navrhl udělit Nazarbájevovi čestný titul "hrdina Kazachstánu" a přejmenovat hlavní město Astanu na Nursultan.

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi