Klášter Panny Marie Fatimské

V Karagandské městské části Jugovostok byla v roce 2012 slavnostně vysvěcena katolická katedrála. Práce na ní začaly v roce 2003 a vše bylo financováno z darů evropských věřících. Místo, kde katedrála stojí bylo určeno podle vidění jedné věřící. Původně se předpokládalo, že katedrála bude stát na svazích Altaje, ale tam ji postavit nešlo, stavbě stále něco bránilo. Až nakonec bylo vidění přezkoumáno a určeno  toto místo v Karagandě, dokonce i žena, která vidění měla přijela do Karagandy a potvrdila, že přesně toto místo viděla. Kostel byl pak i s klášterem postaven  za 9 let. 

Katedrála je to poměrně velká, pojme až několik tisíc věřících a je velmi elegantní z béžového kamene, s dřevěnými sochami a velmi dobře ke katedrále padnoucími vitrážemi. V podzemí je ještě jedna svatyně, v níž je několik různých scén-betlémů a to nejen s vánočním, ale i velikonočním motivem. Všechny jsou dar z Evropy. Zde jsou také uloženy ostatky místního kněze Vladislava Bukovinského, který i přes zákaz vykonával kněžskou službu vězňům karagandského pracovního tábora. V. Bukovinský byl v září 2016 blahořečen a nyní se připravuje jeho svatořečení. 

Kolem kláštera je zahrada s křížovou cestou, jíž darovali rakouští věřící. Ke katedrále přiléhá klášter, který ale není veřejnosti přístupný. 

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi