Sayram

Jedná se o nejstarší město v Kazachstánu a dříve významné centrum na Hedvábné stezce. Stála zde i první mešita v Kazachstánu. Nedávno toto třicetitisícové město ležící deset kilometrů jihovýchodně od Šymkentu oslavilo 3 000 let svého trvání.

Asi od roku 2014 je Sayram součástí Šymkentu a dostanete se sem MHD. Jako jedno z mála měst v zemi má zcela asijský charakter, z  doby SSSR tu není žádná architektonická památka. Dnes tvoří většinu obyvatel Uzbeci. Sayram jako město může působit i odpudivě, ale určitě by si ho neměli nechat ujít zájemci o historii, či středoasijskou architekturu.

Ve městě se zachovalo několik desítek mauzolejí místních vládců či náboženských učenců z různých období od 9. do 19. století n. l., je tu i několik mauzolejí postavených za posledních ca. 10 - 15 let. Nejznámějšími a nejhonosnějšími jsou mauzoleum Abdil-Aziz Baba a mauzoleum Ibragim-Ata. Své znalosti historie regionu si rozšíříte v místním muzeu.

zobrazit více
Praktické informace do Kazachstán
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna