Sayram

Jedná se o nejstarší město v Kazachstánu a dříve významné centrum na Hedvábné stezce. Stála zde i první mešita v Kazachstánu. Nedávno toto třicetitisícové město ležící deset kilometrů jihovýchodně od Šymkentu oslavilo 3 000 let svého trvání.

Asi od roku 2014 je Sayram součástí Šymkentu a dostanete se sem MHD. Jako jedno z mála měst v zemi má zcela asijský charakter, z  doby SSSR tu není žádná architektonická památka. Dnes tvoří většinu obyvatel Uzbeci. Sayram jako město může působit i odpudivě, ale určitě by si ho neměli nechat ujít zájemci o historii, či středoasijskou architekturu.

Ve městě se zachovalo několik desítek mauzolejí místních vládců či náboženských učenců z různých období od 9. do 19. století n. l., je tu i několik mauzolejí postavených za posledních ca. 10 - 15 let. Nejznámějšími a nejhonosnějšími jsou mauzoleum Abdil-Aziz Baba a mauzoleum Ibragim-Ata. Své znalosti historie regionu si rozšíříte v místním muzeu.

Tvé jménoCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Sayram

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce