Sayram

Jedná se o nejstarší město v Kazachstánu a dříve významné centrum na Hedvábné stezce. Stála zde i první mešita v Kazachstánu. Nedávno toto třicetitisícové město ležící deset kilometrů jihovýchodně od Šymkentu oslavilo 3 000 let svého trvání.

Asi od roku 2014 je Sayram součástí Šymkentu a dostanete se sem MHD. Jako jedno z mála měst v zemi má zcela asijský charakter, z  doby SSSR tu není žádná architektonická památka. Dnes tvoří většinu obyvatel Uzbeci. Sayram jako město může působit i odpudivě, ale určitě by si ho neměli nechat ujít zájemci o historii, či středoasijskou architekturu.

Ve městě se zachovalo několik desítek mauzolejí místních vládců či náboženských učenců z různých období od 9. do 19. století n. l., je tu i několik mauzolejí postavených za posledních ca. 10 - 15 let. Nejznámějšími a nejhonosnějšími jsou mauzoleum Abdil-Aziz Baba a mauzoleum Ibragim-Ata. Své znalosti historie regionu si rozšíříte v místním muzeu.

Tvé jménoCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Sayram

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL

Staň se cestovním průvodcem + získej finanční ohodnocení

Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělávej: 1 pírko = 1 koruna. Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním.
Už jsme rozdali 28823 pírek.

Navrhnout místo Navrhnout místo