Šymkent

Třetí největší město Kazachstánu je známé také pod názvem Čimkent. Leží na jihu země a je dobrým výchozím bodem pro cesty do hlavního města sousedního Uzbekistánu.

Město je to převážně kazašské, Kazaši tu tvoří převážnou část obyvatelstva. Na rozdíl od jiných měst tu nepřevažují velká panelová sídliště, ale malé rodiné domy se zahradami. Šymkent má více asijský charakter než většina ostatních měst v zemi.

V centru je několik širokých bulvárů a především parků. Právě parky jsou to, co Šymkent turistům nabízí. Je jich tu několik, asi nejhezčím je Park Nezávislosti postavený v roce 2011 ke 20. výročí nezávislosti Kazachstánu. Z parku ležícím na návrší je i pěkný výhled na město. Největším parkem v centru je park Abay s monumentálním památníkem obětem druhé světové války. Mezi místními je velmi oblíbený dendropark na okraji města. Dále tu je několik muzeí a divadel a pod Parkem nezávislosti velmi pěkná nově postavená mešita.

Veškerá městská i turistická infrastruktura je v Šymkentu na trochu nižší úrovni než v ostatních kazašských městech, např. MHD tu jezdí jen do 19:30 h, v porovnání s jinými městy tu je velmi málo nákupních center, která mají užší sortiment, ale tržišť tu je  zase mnohem více.

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Praktické informace true

Staň se cestovním průvodcem + získej finanční ohodnocení

Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělávej: 1 pírko = 1 koruna. Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

Navrhnout místo Navrhnout místo