Taraz

Jedno z nejstarších měst ve Střední Asii a velmi významné centrum na Hedvábné stezce. Historie města sahá do doby před naším letopočtem. Zhruba od 11. století zde vládli muslimští chánové.  Dnes je Taraz pátým největším městem v Kazachstánu a je velmi upravený s širokými ulicemi plnými zeleně, vznikají tu nové parky a nová muzea.

Největší zajímavostí města jsou archeologické vykopávky raně středověkého města a několik mauzoleí zdejších vládců. Mauzolea jsou v centru i na okraji města. Dále tu je velmi upravené náměstí ve stavebním stylu sorela, na kraji centra nový park zasvěcený významným událostem v historii města a historické muzeum. Za návštěvu stojí také hlavní městská mešita a ústřední pravoslavný chrám. Po městě stojí mnoho památníků významným osobnostem či událostem. 

Jen na centrum města si nechte jeden den, pokud chcete navštívit i zajímavosti na okraji města, nechte si dva dny. Taraz nabízí i velmi pestrý kulturní život, je tu několik divadel, filharmonie a několik koncertních sálů. 

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Taraz

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce