Taraz

Jedno z nejstarších měst ve Střední Asii a velmi významné centrum na Hedvábné stezce. Historie města sahá do doby před naším letopočtem. Zhruba od 11. století zde vládli muslimští chánové.  Dnes je Taraz pátým největším městem v Kazachstánu a je velmi upravený s širokými ulicemi plnými zeleně, vznikají tu nové parky a nová muzea.

Největší zajímavostí města jsou archeologické vykopávky raně středověkého města a několik mauzoleí zdejších vládců. Mauzolea jsou v centru i na okraji města. Dále tu je velmi upravené náměstí ve stavebním stylu sorela, na kraji centra nový park zasvěcený významným událostem v historii města a historické muzeum. Za návštěvu stojí také hlavní městská mešita a ústřední pravoslavný chrám. Po městě stojí mnoho památníků významným osobnostem či událostem. 

Jen na centrum města si nechte jeden den, pokud chcete navštívit i zajímavosti na okraji města, nechte si dva dny. Taraz nabízí i velmi pestrý kulturní život, je tu několik divadel, filharmonie a několik koncertních sálů. 

zobrazit více
Praktické informace do Kazachstán
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna