Čolpon Ata

Čolpon Ata, letovisko  zhruba v polovině severního pobřeží jezera Isykkul. Jedná se o nejoblíbenější a nejnavštěvovanější lokalitu na pobřeží jezera ležícího v nadmořské výšce 1600 m.n. m.

Čolpon Ata nabízí v sezóně kolik tisíc lůžek v ubytovacích kapacitách od jednoduchých nocleháren přes pokoje v soukromí až po luxusní sanatoria ze sovětské doby. Je tu několik kilometrů pláží různého druhu, za městem se rozprostírá lokalita s petroglyfy z přelomu letopočtu, ve městě vybízí k procházkám několik parků s památníky a altánky, či zábavní park pro děti a k poznávání několik muzejí, nedaleko za městem je možné relaxovat v horkých pramenech.

Čolpon Ata je i dobrým výchozím bodem k poznávání Ťan Šanu, na jehož úpatí leží. Není divu, že v sezóně, která tu trvá od června do poloviny září, zde hotely a ubytovny doslova praskají ve švech, snad neexistuje lépe situované rekreační středisko. Jen málokteré letovisko nabízí zábavu pro rodiny, seniory, milovníky historie, plážové turisty i vysokohorské trekaře. Po sezóně tu jsou již trochu omezenější ubytovací a dopravní kapacity, ale v jezeře, jehož název v překladu znamená "Teplé jezero," se lze koupat ještě pár týdnů po skončení sezony. Velmi atraktivní tu je i vysokohorská scenerie.

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Čolpon Ata

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce