Jelgava

Čtvrté největší město Lotyšska leží přibližně 40 km na jihozápad od Rigy. Město sehrálo důležitou roli v lotyšské historii, ovšem během druhé světové války bylo z 90 procent zničeno. Z historických staveb se dodnes zachoval majestátně působící pozdně barokní zámek, v němž nyní sídlí univerzita, několik kostelů a z největší katedrály se zachovala jen věž, jež slouží jako vyhlídková.

Centrum města ovšem v posledních letech prošlo rekonstrukcí a stavebními úpravami. Jelgava dnes vyzařuje příjemnou atmosféru a pohodu, v jejím centru je mnoho zeleně, upravených parků a památníků. Téměř ve všech parcích jsou nově zřízena prostranství pro pasívní i aktivní odpočinek, prostranství podél řeky Lielupe bylo upraveno pro příjemné procházky, ale i provozování sportu, do nedalekého národního parku byli nedávno vypuštěni divocí koně, jež lze pozorovat z nově vystavěné rozhledny na ostrově uprostřed řeky. Po řece Lielupe se konají projížďky lodí. Informační centrum nabízí plány města se zakreslenými tématickými vycházkovými trasami městem. Jelgava působí velmi uklidňující a relaxační atmosférou a pobyt v ní je "balzámem na duši." 

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Jelgava

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Staň se cestovním průvodcem + získej finanční ohodnocení

Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělávej: 1 pírko = 1 koruna. Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním.
Už jsme rozdali 28823 pírek.

Navrhnout místo Navrhnout místo