Kolka

Obec a stejnojmenný mys na nejsevernějším výběžku Kuronského poloostrova. Místo, kde ještě před několika desítkami let žil národ Livonců. Obec Kolka působí zvláštní atmosférou, jako by byl člověk na konci světa. Je tu plno zeleně a poměrně moderních staveb roztroušených v lese.

Před každou byť moderní budovou tu stojí veřejně přístupný dřevěný suchý záchod. Obec Kolka kromě procházek po okolním národním parku Slitere nabízí i muzeum livonské kultury. Stejnojmenný z centra obce 2 km vzdálený mys Kolka byl kultovním místem již pro dávné Vikingy a místem se zvláštním kouzlem zůstal dodnes. Je to mys, který odděluje Baltické moře od Rižského zálivu a v Lotyšsku je to jediné místo, kde lze nad mořem sledovat jak východ, tak západ slunce. Místo je to kvůli mořským proudům nebezpečné, jak pro lodě, tak pro plavce. Ovšem jsou tu nádherné panenské pláže přímo vyzývající k lenošení, nebo alespoň procházce, a halda pěšinek vybízející k procházkám po okolním národním parku. Místo je také rájem pro pozorovatele ptáků, neboť se zde shlukují tažní ptáci. Jen v Evropě je několik "konců" světa, ale Kolka skutečně jako konec světa působí, přesto, že se  tímto vůbec nechlubí, ani nepropaguje, tak Kolka v livonštině skutečně "konec světa" znamená. 

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Kolka

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce