Liepaja

„Město, kde se narodil vítr“, tak je Liepaja přezdívána díky neustálému mořskému vánku. Nadechněte se čerstvého vzduchu s lehkou vůní soli při procházce moderním městem, které opravdu má co nabídnout.

Liepaja se velmi rychle srovnala s minulými režimy a stala se centrem kultury, hudebního průmyslu a turismu. Historické centrum města je zdobeno mnoha kostelními věžemi, původními dřevěnými domy rozdělenými do úhledných uliček, chodníkem slávy a Seaside parkem s překrásnou písčitou pláží s údajně nejbělejším pískem.

Na severu Liepaji se nachází jediná vzpomínka na ruskou nadvládu, vojenské městečko Karosta, které bylo vybudováno na příkaz Alexandra II. pro sovětské vojáky s rodinami. Čtvrť byla přísně střežena a ani obyvatelé Liepaji sem neměli přístup. Kromě obytných domů se zde nacházela vlastní pošta, škola, ponorková základna a vojenská věznice, v jejímž interiéru je nyní otevřeno muzeum. Symbolem Karosty je katedrála sv. Mikuláše.

zobrazit více
Praktické informace do Lotyšsko
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna