Liepaja

„Město, kde se narodil vítr“, tak je Liepaja přezdívána díky neustálému mořskému vánku. Nadechněte se čerstvého vzduchu s lehkou vůní soli při procházce moderním městem, které opravdu má co nabídnout.

Liepaja se velmi rychle srovnala s minulými režimy a stala se centrem kultury, hudebního průmyslu a turismu. Historické centrum města je zdobeno mnoha kostelními věžemi, původními dřevěnými domy rozdělenými do úhledných uliček, chodníkem slávy a Seaside parkem s překrásnou písčitou pláží s údajně nejbělejším pískem.

Na severu Liepaji se nachází jediná vzpomínka na ruskou nadvládu, vojenské městečko Karosta, které bylo vybudováno na příkaz Alexandra II. pro sovětské vojáky s rodinami. Čtvrť byla přísně střežena a ani obyvatelé Liepaji sem neměli přístup. Kromě obytných domů se zde nacházela vlastní pošta, škola, ponorková základna a vojenská věznice, v jejímž interiéru je nyní otevřeno muzeum. Symbolem Karosty je katedrála sv. Mikuláše.

ChalottPandaCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce