Sigulda

Sigulda je malebné město na samém kraji největšího lotyšského národního parku Gauja. Ve městě najdeme kopce s hrady i údolí řeky Gauji lemované okouzlujícími pískovcovými útvary.

Koryto řeky Gauji bylo dříve považováno za hranici biskupské části města po pravé straně, levá část země patřila rytířům mečového řádu. Na jednom břehu najdeme středověký hrad Turaidas, který nabízí krásný výhled na zříceninu klášterní tvrze sousedící s Novým hradem Sigulda na druhém břehu.

Město nedisponuje jen historickými památkami a přírodními zajímavostmi, ale je také oblíbeným centrem zimních sportů. Nachází se zde tréninková bobová dráha olympijského týmu. V letních měsících Sigulda nabízí mnoho míst k procházkám a cyklovýletům. Pro milovníky adrenalinu je zde provozován bungee-jumping či létání ve větrném tunelu.

ChalottCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101107 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce