Valmiera

Poklidné město na území národního parku Gauja ca. 100 km na severovýchod od Rigy. Valmiera je správní střediskem regionu Vidzeme a podle archeologických nálezů je místem s nejstarším osídlením v Lotyšsku.

Město má nově zrekonstruované malé historické centrum s kostelem, zbytky městských hradeb, několika muzeií a památníky a tradičními dřevěnými domky. Z centra je možné podnikat nenáročné procházky po okolních lesích a podél řeky Gauja, v turistické informační kanceláři vám poradí, jak svůj smartphone využít jako audioprůvodce po městě. Město je velmi vhodné pro dovolenou s dětmi, pro milovníky procházek zelení a samozřejmě pro milovníky historie, kteří mohou ve zdejších muzeích strávit několik hodin, ale i všem ostatním se vyplatí udělat si ve Valmieře alespoň půldenní zastávku.

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Valmiera

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce