Pécs

Na jihu země se nachází jedno z jejích nejkrásnějších měst, sídlo první maďarské univerzity a domov biskupa římskokatolické církve. Vliv církve je v tomto krásném městě patrný na každém kroku v podobě architektonických skvostů a úcty k tradicím.

Většina z hlavních památek se nachází v centru města na náměstí Széchenyi tér, které tvoří příhodný bod pro zahájení prohlídky. Pécs, česky Pětikostelí, se rozkládá ve zvlněné krajině, a je tak skvělým výchozím bodem pro podnikání výletů mimo civilizaci. Uniknout by vám neměly takové skvosty, jako je otomanská synagoga a mešita Gázi Kászims Pashi, která, i přes nepopiratelně islámskou podobu, dnes slouží jako kostel. Stejně tak si nenechte ujít návštěvu překrásné katedrály svatého Petra a Pavla, která vás ohromí svými malovanými interiéry. Turistům zpřístupněné jsou po celém městě také pozůstatky starořímské civilizace z dob císaře Konstantina.

káťaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Pécs

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce