Pécs

Na jihu země se nachází jedno z jejích nejkrásnějších měst, sídlo první maďarské univerzity a domov biskupa římskokatolické církve. Vliv církve je v tomto krásném městě patrný na každém kroku v podobě architektonických skvostů a úcty k tradicím.

Většina z hlavních památek se nachází v centru města na náměstí Széchenyi tér, které tvoří příhodný bod pro zahájení prohlídky. Pécs, česky Pětikostelí, se rozkládá ve zvlněné krajině, a je tak skvělým výchozím bodem pro podnikání výletů mimo civilizaci. Uniknout by vám neměly takové skvosty, jako je otomanská synagoga a mešita Gázi Kászims Pashi, která, i přes nepopiratelně islámskou podobu, dnes slouží jako kostel. Stejně tak si nenechte ujít návštěvu překrásné katedrály svatého Petra a Pavla, která vás ohromí svými malovanými interiéry. Turistům zpřístupněné jsou po celém městě také pozůstatky starořímské civilizace z dob císaře Konstantina.

zobrazit více
Praktické informace do Maďarsko
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27751 pírek.

1 pírko = 1 koruna