Matka Canyon

Matka Canyon – bohatý komplex plný rozmanitých jeskyní, klášterů, hor, rostlin a živočichů. Tento ráj nádherné přírody zabírá plochu 5 000 hektarů a rozhodně stojí za návštěvu či delší pobyt.

Za zmínku stojí určitě fakt, že se v oblasti Matka Canyonu vyskytuje 77 druhů motýlů. Existuje spoustu způsobů, jak zde můžete trávit čas. Můžete si pronajmout kajak i s průvodcem nebo se kolem řeky Matka vydat sami, protože cesty jsou upravené a udržované ve velmi dobrém stavu. Nachází se tu i spousta restaurací a hotelů. Pobyt v kaňonu může být skvělá vícedenní dovolená v létě i zimě pro více i méně aktivnější.  Na své si tu přijdou horolezci a celkově milovníci extrémních sportů, například paraglidingu. Pokud chcete zůstat raději při zemi, můžete si zapůjčit kajak nebo projít jeskyně a kláštery. Možné je si u jezera udělat piknik a vykoupat se, co dodat - dovolená v ráji.

Dostanete se sem ze Skopje z hlavního autobusového nádraží Autobusem číslo 60 – cena za jednosměrnou jízdenku se pohybuje jen okolo 35 MKD. 

Liliana Cestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce