Matka Canyon

Matka Canyon – bohatý komplex plný rozmanitých jeskyní, klášterů, hor, rostlin a živočichů. Tento ráj nádherné přírody zabírá plochu 5 000 hektarů a rozhodně stojí za návštěvu či delší pobyt.

Za zmínku stojí určitě fakt, že se v oblasti Matka Canyonu vyskytuje 77 druhů motýlů. Existuje spoustu způsobů, jak zde můžete trávit čas. Můžete si pronajmout kajak i s průvodcem nebo se kolem řeky Matka vydat sami, protože cesty jsou upravené a udržované ve velmi dobrém stavu. Nachází se tu i spousta restaurací a hotelů. Pobyt v kaňonu může být skvělá vícedenní dovolená v létě i zimě pro více i méně aktivnější.  Na své si tu přijdou horolezci a celkově milovníci extrémních sportů, například paraglidingu. Pokud chcete zůstat raději při zemi, můžete si zapůjčit kajak nebo projít jeskyně a kláštery. Možné je si u jezera udělat piknik a vykoupat se, co dodat - dovolená v ráji.

Dostanete se sem ze Skopje z hlavního autobusového nádraží Autobusem číslo 60 – cena za jednosměrnou jízdenku se pohybuje jen okolo 35 MKD. 

zobrazit více
Praktické informace do Makedonie
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27962 pírek.

1 pírko = 1 koruna