Makedonie

Hornatá země v srdci Balkánu posypaná malebnými údolími a třpytivými jezery. Tato země se pyšní výjimečnou přírodní krásou a nabízí ničím nerušený odpočinek na venkově. K tomu všemu také Makedonie nabízí velmi dobré, mezinárodně uznávané víno.

I když tato země patří mezi ty menší, svojí historií a kulturními památkami vás uchvátí. Makedonii po tisíciletí ovládaly různé mocnosti, počínaje Alexandrem Velikým, říší římskou a dále také byzantskou a osmanskou. Důkazem toho jsou pravoslavné kostely, kláštery a osmanské mešity, které jsou posety po celé Makedonii. V Hlavním městě Skopje se nachází i památník Alexandra Velikého. Populace v této zemi je různorodá dodnes, samozřejmě zde žije nejvíce Makedonců, dále pak ale i Albánci, Turci, Romové a Srbové.

Makedonie je obdařena výjimečnou přírodní krásou a zůstává jednou z posledních neobjevených zemí Evropy. Takový přírodní ráj hor, jezer a řek, kde se život přesouvá na jiný rytmus, a uprostřed rozléhající se majestátnost bohatých historických a idylických vesnic, které zůstaly po staletí prakticky beze změny.  

Cestovatelskou lahůdkou jsou výlety k velkým jezerům jako je Ohrid, Prespa nebo Dojlanské jezero. K tomu všemu si můžete dát sklenku výborného vína a vychutnávat si pohled na fascinující kopce. Dále se můžete vydat do hlubokých údolí řek, kde všude kolem rostou jen samé ovocné dobroty. K velmi navštěvovaných místům patří také Národní parky Galicica, Mavrovo a Pelister.

Na své si tu přijdou i milovníci sportu, který mohou provozovat na nespočtu turistických stezek v obdivuhodné přírodě. Do svého programu můžete zahrnout například výstup na nejvyšší horu Golem Korab (2 753m), která leží na hranici s Albánií. Po náročných dnech si můžete udělat piknik v přírodě nebo si v restauracích u jezer pochutnat na místních specialitách. Završíte to skvělou makedonskou kávou nebo vínem a nemůže vám nic chybět.

Liliana Cestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce