Národní park Galičica

Výjimečná přírodní krása s bohatou a endemickou flórou a faunou byla v roce 1958 vyhlášena národním parkem. Galičica je plná hlubokých údolí a obrovských horských hřebenů v jižní části, kde nejvyšší přesahuje 2 000m.

NP Galičica se nachází na stejnojmenné hoře mezi jezery Ohrid a Prespa a zabírá plochu 227 km2. Po celém parku jsou dobře označené horolezecké a turistické stezky, které lákají milovníky přírody. Na nižších svazích hory Galičica se dostanete na okraj jezer a to vám poskytne výhled na neobyčejnou a nezapomenutelnou krásu.

Park je velmi bohatý na flóru, která nabízí přes 800 druhů rostlin. Přítomnost jedenácti endemických nově objevených forem flóry se vyskytuje pouze na svazích hory Galičica a jasným důkazem jsou specifické květinové struktury.

Co se týče fauny, ta je také velmi různorodá, je zde přítomno 170 druhů obratlovců, 10 druhů obojživelníků a plazů, 18 124 druhů ptáků a 18 druhů savců.

zobrazit více
Praktické informace do Makedonie
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna