Národní park Galičica

Výjimečná přírodní krása s bohatou a endemickou flórou a faunou byla v roce 1958 vyhlášena národním parkem. Galičica je plná hlubokých údolí a obrovských horských hřebenů v jižní části, kde nejvyšší přesahuje 2 000m.

NP Galičica se nachází na stejnojmenné hoře mezi jezery Ohrid a Prespa a zabírá plochu 227 km2. Po celém parku jsou dobře označené horolezecké a turistické stezky, které lákají milovníky přírody. Na nižších svazích hory Galičica se dostanete na okraj jezer a to vám poskytne výhled na neobyčejnou a nezapomenutelnou krásu.

Park je velmi bohatý na flóru, která nabízí přes 800 druhů rostlin. Přítomnost jedenácti endemických nově objevených forem flóry se vyskytuje pouze na svazích hory Galičica a jasným důkazem jsou specifické květinové struktury.

Co se týče fauny, ta je také velmi různorodá, je zde přítomno 170 druhů obratlovců, 10 druhů obojživelníků a plazů, 18 124 druhů ptáků a 18 druhů savců.

Liliana Cestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Národní park Galičica

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Staň se cestovním průvodcem + získej finanční ohodnocení

Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělávej: 1 pírko = 1 koruna. Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním.
Už jsme rozdali 28823 pírek.

Navrhnout místo Navrhnout místo