Bernau bei Berlin

Historické městečko ve spolkové zemi Braniborsko ležící nedaleko Berlína. Město si zachovalo historické opevnění a uvnitř hradeb mnoho staveb z 15. - 19. století. S historií města seznamuje několik muzeí. V letních měsících je zpřístupněno i několik dílen mistrů uměleckého řemesla. Kolem celých hradeb z vnější strany vedou ještě obranné valy a  byl tu vybudován městský park s mnoha pomníky a památníky místním obyvatelům. Park vyzývá k příjemným procházkám.

V roce 1432 se obyvatelům Bernau podařilo odrazit nájezd husitů, kteří předtím vyplenili několik měst na Lužici. Tuto události si Bernau již více než sto let každosročně připomíná tzv. husitskými slavnostmi. Později město nechvalně proslulo čarodějnickými procesy, jimž padlo za oběť několik desítek žen.

Město je pohodlným jednodenním výletem z Berlína, neboť až sem jezdí jedna linka berlínské městské dráhy. Návštěvu lze doporučit milovníkům historie, rodinám s dětmi, ale i tomu, kdo si bude chtít v tomto poklidném městečku odpočinout od ruchu velkoměsta.

 

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Bernau bei Berlin

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Praktické informace true

Staň se cestovním průvodcem + získej finanční ohodnocení

Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělávej: 1 pírko = 1 koruna. Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

Navrhnout místo Navrhnout místo