Německo

Německo je zemí mnoha tváří. Velký důraz na původní tradice je v kontrastu s vědecko-technologickým pokrokem. Vydáte se radši do moderních metropolí, kde vedle novostaveb najdete historické chrámy a rezidence, nebo si budete užívat klidu původních bavorských vesniček a lesů?

Německo je nazýváno srdcem Evropy a to nejen pro svou polohu, ale i důležitost pro okolní svět. Místo krve proudí zemí množství lidí, ať už původních obyvatel či turistů, kteří každoročně jezdí poznávat historii a rozmanitou kulturu tohoto státu.

Představy o ponuré zemi poznamenané válkou nechte doma a otevřete oči před pestrou krajinou bavorských Alp a hlubokých lesů. Za návštěvu stojí také národní park Jasmund s bělostnými křídovými útesy na pobřeží Baltského moře a původními bukovými lesy. Máte-li přírodu opravdu rádi, nenechte si ujít vřesoviště v Meklenburské jezerní plošině, kde se rozprostírá i největší ledovcové jezero Německa- Müritz.

V Německu ale nenajdeme jen tichou přírodu. Obyvatelstvo si libuje ve velkých oslavách a festivalech. Příkladem může být proslulý Oktoberfest, tradiční velkolepé oslavy masopustu či takzvaný Rýn v plamenech, kdy si lidé užívají veselice s ohňostroji. Typické jsou také časté „velké muzejní noci“ či filmové a hudební festivaly, při kterých si obyvatelé hrdě připomínají bohatou kulturní minulost. Pokud se ale zrovna nekonají žádné slavnosti, v Německu se zajisté nudit nebudete. Ve velkých městech je pro vás otevřeno množství zábavních kabaretů a barů s živou hudbou. Světoznámé jsou německé opery a divadla, pro milovníky výtvarného umění funguje v zemi přes 6000 muzeí a galerií.

ChalottCestovní průvodce
zobrazit více

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce