Hamburk

Německé Benátky, přístavní hanzovní město na Labi plné všeho, co k přístavu patří, ale také město muzikálů či mnoha architektonických skvostů. To je Hamburk, město plné protikladů.

Ať už se procházíte přístavem a dýchá na vás téměř přímořská atmosféra nebo podlehnete nočnímu duchu města ve slavné ulici Reeperbahn, Hamburk na vás nepochybně zanechá dojem. Toto město bylo od pradávna obchodní křižovatkou na Labi a od 12. století získalo výsadní postavení, když se stalo hanzovním městem. A jeho duch mu vládne dodnes.

Stačí zavítat do historického centra, například do Speicherstadt, čtvrti plné krásných červených domů na vodě, kde obchodníci ve skladišti vykládali své náklady. Poté si můžete dát místní delikatesu "Fischbrötchen", tedy housku s rybou a zapít ji místním pivem, nejlépe chutnou Astrou, a den zakončit v Reeperbahn a přilehlých ulicích, kam se chodili bavit už námořníci před pár staletími. Hamburk je opravdu živé město a zaručeně se vám vryje do paměti.

FrikiCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 98254 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce