Kamenz

Poklidné okresní město na východě Saska ca. 35 km vzdálené od Drážďan je bohaté na historii, neboť po více než 400 let bylo členem obchodního svazu lužických měst. Dnes město nabízí velmi dobře zachovalé historické centrum s nejstarším kostelem z 13. století a mnoho parků a zeleně. Kamenz je spjata s životem a dílem německého filozofa G. E. Lessinga a se slovanskou menšinou Lužických Srbů. Ulice tu například nesou dva názvy - německý a lužickosrbský, v několika muzeích se můžete dozvědět mnoho zajímavostí o Lužických Srbech, městě i regionu. Okolí Kamenze nabízí možnost nenáročných procházek lužickou přírodou. Pobyt ve městě bude přínosem pro každého, kdo  o dovolené vyhledává klid a pohodu kombinovanou s poznáváním.

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Kamenz

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce