Kamenz

Poklidné okresní město na východě Saska ca. 35 km vzdálené od Drážďan je bohaté na historii, neboť po více než 400 let bylo členem obchodního svazu lužických měst. Dnes město nabízí velmi dobře zachovalé historické centrum s nejstarším kostelem z 13. století a mnoho parků a zeleně. Kamenz je spjata s životem a dílem německého filozofa G. E. Lessinga a se slovanskou menšinou Lužických Srbů. Ulice tu například nesou dva názvy - německý a lužickosrbský, v několika muzeích se můžete dozvědět mnoho zajímavostí o Lužických Srbech, městě i regionu. Okolí Kamenze nabízí možnost nenáročných procházek lužickou přírodou. Pobyt ve městě bude přínosem pro každého, kdo  o dovolené vyhledává klid a pohodu kombinovanou s poznáváním.

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Kamenz

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Staň se cestovním průvodcem + získej finanční ohodnocení

Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělávej: 1 pírko = 1 koruna. Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním.
Už jsme rozdali 28823 pírek.

Navrhnout místo Navrhnout místo